Öyküler

 

Şişme bebeği olmamı istiyordu

Tam günün yorgunluğuyla uyumak için yatak odasına yönelip yatağa girdiğimde, kocam odada belirirdi. İzleyeceği şeyleri o saate kadar izlemiş, oynayacağı oyunları oynamış, edeceği sohbetleri etmiş ve şimdi sıra uyumak üzere olan şişme bebeği ile mastürbasyon yapmasına gelmişti. Benimle sevişmek için neden acelesi olsun ki? Neden bu eylemi öncelik sıralamasına yerleştirsin? Zaten, istediği an benim bunu kabul etmem ve hazır olmam gerekiyor. İkimizin de o zamanki Allah’ı, kocamın şişme bebeği olmamı şer’ileştirmişti.

 

Boşanmak istiyorum çünkü

Neden sadece onların izin verdiği hayalleri kurabilirim ki? Ben varım ve kimseye bağlı olmadan da varlığımı devam ettirebilirim. Boşanmak istiyorum ve burada kim suçlu inanın ilgilendiğim bir mesele değil. Ben kendimi buluyorum ve bu kendimi inşa etme sürecimde; önüme çıkan, beni yavaşlatan en sevdiklerime dahi cellat olabilirim. Boşanmak istiyorum çünkü 19 yaşında aldığım bir kararın tüm hayatımı etkilemesini artık istemiyorum.

 

“Evden kaçışımın pembe spor ayakkabıları vardı”

Merhaba. 20 yaşımdayım. İki buçuk yıldır evliyim. Baskıcı bir babanın eline doğdum. Doğdum yere ait yaşadıklarımı uzun uzun anlatmayacağım. İlkokul